Kartony klapowe

Kartony klapowe to jedne z najchętniej wybieranych typów kartonów tekturowych. W porównaniu do innych modeli odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości, stabilnością oraz odpornością. Ponadto, zabezpieczają przechowywane wewnątrz przedmioty przed dostępem kurzu, wilgoci i innych czynników potencjalnie szkodliwych. Poniżej rozwijamy temat kartonów klapowych – podpowiadamy kiedy i dla kogo są polecany, dlaczego warto korzystać z kartonów z klapami oraz w czym wyprzedzają one swoje konwencjonalne, bezklapowe odpowiedniki.

Kartony tekturowe – z klapą czy bez?

Kartony tekturowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach oraz w czasie wykonywania rozmaitych czynności. Z jednej strony, przydają się do pakowania różnego typu przedmiotów, które możesz chcieć wysłać kurierem. Z kartonów korzystają w tym celu zarówno sklepy internetowe, jak i prywatne osoby zajmujące się sprzedażą i zakupami w sieci. Ponadto, kartony tekturowe to świetnie opakowania ochronne, które można wykorzystać w celach magazynowych. Nadają się do przechowywania różnych grup produktów – zarówno dużej ilości małych przedmiotów, jak i obiektów o większych gabarytach i nietypowych kształtach.

Szczególną grupą odbiorców kartonów tekturowych są jednak przedsiębiorstwa handlowe, które wykorzystują ich olbrzymie ilości. Dla nich dedykowana jest najczęściej oferta biznesowa – pozwalająca na zamówienie dużych, hurtowych ilości kartonów tekturowych, po obniżonej cenie jednostkowej.

Najważniejsze zalety kartonów klapowych

Kartony klapowe nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Do ich najważniejszych zalet należy zaliczyć wspomnianą już wielofunkcyjność – kartony nadają się zarówno do transportu, zabezpieczania, przechowywania jak i magazynowania. Ponadto, kartony klapowe można swobodnie rozkładać, gdy nie są używane. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca – można ukrywać je w szczelinach między regałami a ścianą lub w innych, wąskich wnękach.

Kartony klapowe są ponadto łatwe w obsłudze. Ich założenie jak i rozłożenie przebiega bardzo szybko i intuicyjnie, a ergonomiczna konstrukcja sprzyja szybkiej obsłudze. Ponadto, kartony klapowe są niezwykle tanie, co wynika oczywiście z niskiej ceny materiałów, z których zostały wyprodukowane. Wbrew jednak pozorom, niska cena nie oznacza kiepskich warunków przechowywania. Dzięki zastosowaniu specjalnego typu tektury, kartony klapowe są odporne na zginanie i odkształcenia. Oddziałujące na nie siły fizyczne są sprawnie rozkładane na całej powierzchni ścianek.

Warto też wspomnieć o samej możliwości otworzenia danego kartonu poprzez rozchylenie jego klap, a także jego ponownego zamknięcia. Wbrew pozorom, ten prosty mechanizm ma duże znaczenie w przechowywaniu różnego typu produktów i towarów. Klapy zabezpieczają wnętrze kartonu przed dostępem pyłków, które mogłyby uszkodzić przechowywany w środki obiekt lub obiekty. Ponadto, klapy rozchylają się bardzo łatwo, a na czas transportu można skleić je, używając zwykłych taśm lub zszywek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here