magazyn wynajem

Do każdej inwestycji trzeba się jakoś przygotować. Gdy już wiesz, że twoją najbliższą przyszłą inwestycją będzie nowy magazyn, w którym powstanie całe centrum logistyczne, nadszedł czas na to, by ustalić wszystkie szczegóły związane z transakcją i przede wszystkim określić już na samym początku, jak to centrum ma wyglądać, gdzie się ma znajdować, jak ma być wyposażone i – przede wszystkim – czy ma być przeznaczone na wynajem, czy może jednak na sprzedaż. To ty tutaj decydujesz. Ty określasz wszystkie parametry nowego centrum magazynowego.

Oprzyj się jednak na doświadczeniu podobnych do ciebie osób, z którego wynika, że na ogół wynajem centrum logistycznego opłaca się dużo bardziej niżeli jego zakup. Nigdy nie wiesz, czy na przykład za kilka tygodni nie zechcesz jednak przenieść się ze swoimi towarami w inne miejsce. Lepiej więc być przygotowanym na takie sytuacje i zapewnić sobie pewną elastyczność. Zamiast od razu deklarować, gdzie to centrum magazynowe powstanie, po prostu wynajmij je w miejscu, które wydaje ci się w porządku, by w razie czego w każdej chwili móc z tego centrum zrezygnować i wtedy zdecydować się na wynajem albo już zakup czegoś zupełnie innego.

Wynajem magazynu

Przy wynajmowaniu nowych lokali zawsze kluczowym czynnikiem, który wskazuje ci na ich ogólną użyteczność, jest oczywiście ich lokalizacja. Musisz ją sprawdzić. Musisz dowiedzieć się, gdzie występują poszczególne centra logistyczne do wynajęcia, by następnie na podstawie ich lokacji od razu odrzucić te, na które nawet nie będziesz chciał patrzeć. Nierzadko bowiem umiejscowienie lokalu jest jednym z tych podstawowych kryteriów wyboru. Nawet gdy natkniesz się na wprost idealne centrum logistyczne, o odpowiadającym ci metrażu i doskonałym wyposażeniu, spełniającym wszystkie potrzeby twojej firmy, powinieneś upewnić się, że ma ono równie idealną lokację, bo ona potrafi niestety okazać się prawdziwym gwoździem do trumny. Nie ma sensu wynajmować czegoś trudnodostępnego. Nie ma sensu wynajmować takich centrów, do których ty sam i twoi pracownicy będziecie docierać dosłownie godzinami, stojąc w korkach albo musząc przedzierać się na drugi koniec miasta. Dobre centrum logistyczne do wynajęcia absolutnie musi mieć dobrą dla ciebie lokalizację. Najlepiej zrobisz, gdy omówisz ją wspólnie z pracownikami. Po prostu ustalcie, do jakiego obszaru łatwo wam będzie zawsze się dostać, bo to ważne, abyście mogli skorzystać z zawartości centrum logistycznego dosłownie w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Centrum magazynowe na wynajem

Rzetelne sprawdzanie lokacji poszczególnych centrów magazynowych nie jest jednak wcale regułą. W większości przypadków rzeczywiście warto by było dowiedzieć się, gdzie takie centrum w ogóle występuje, ale nawet od tej zasady istnieją pewne wyjątki, do których twoja firma też może się zaliczać. Na dużo większą swobodę mogą pozwolić sobie te firmy, które preferują i praktykują na co dzień sprzedaż wysyłkową. W kilku innych przypadkach, na przykład przy prowadzeniu sklepów internetowych i zajmowaniu się szeroko rozumianym e-commerce, ta lokalizacja centrum też nie powinna mieć dla ciebie aż tak istotnego znaczenia. Najważniejsze jest więc to, abyś wyznaczył główne potrzeby swojej firmy i to właśnie do nich spróbował się dostosować. Nie patrz na innych. Nie patrz na to, co robi twoja konkurencja i nie staraj się powielać jej kroków. To, że twój największy rywal wynajął centrum magazynowe zlokalizowane tuż obok jego głównej siedziby, nie oznacza wcale, że ty masz zrobić dokładnie to samo. Nie bądź odtwórczy. Postępuj tak, aby na twoich poczynaniach mogła zyskać twoja własna firma, nikt inny.

Gdy już uda ci się znaleźć wartościowe centrum logistyczne do wynajęcia, od razu poczujesz, że to właśnie jest to i od razu nabierzesz ochoty na to, by po nie sięgnąć i zacząć w nim aktywnie działać. Czasem lepiej więc wstrzymać się z wyborem i uzbroić się w cierpliwość, zamiast wybierać to, co akurat jest dostępne. W takich sytuacjach nie ma sensu godzić się na żadne kompromisy. Tutaj chodzi przecież o twój biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here