Jak zdać prawo jazdy

Czy wiesz, że egzamin teoretyczny na prawo jazdy zdaje za pierwszym razem tylko połowa kursantów, a ten praktyczny nieco ponad 40%? Przedstawione statystyki potwierdzają, że uzyskanie uprawnień do prowadzenia pojazdu mechanicznego wcale nie jest takie proste. Funkcjonują jednak pewne schematy, dzięki którym udaje się zdobyć prawo jazdy już za pierwszym razem. Poznaj najskuteczniejsze wskazówki.

Wybierz dobry ośrodek szkolenia kierowców

Chociaż każdy ośrodek musi posiadać odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, a każdy instruktor jazdy wykazuje właściwe kwalifikacje, to jednak jakość świadczonych usług w tego rodzaju obiektach może być różna.

Przede wszystkim, wybierz szkołę nauki jazdy, która oferuje praktyczną naukę prowadzenia samochodu, wykorzystując te same modele aut, na jakich kursanci zdają egzaminy praktyczne. To ogromna pomoc, jeśli uwzględnimy dobrą znajomość pojazdu i po prostu przyzwyczajenie do jego prowadzenia.

Co więcej, szkoła nauki jazdy powinna znaleźć się jak najbliżej WORD, dzięki temu lekcje praktyczne będą mogły odbywać się na drogach, na których odbywają się egzaminy.

Pamiętaj, aby wybierać ośrodek, który spełnia potrzeby i oczekiwania kursantów oraz ustala elastyczne harmonogramy jazd szkoleniowych. Najlepiej, jeśli te odbywać się będą regularnie i w małych odstępach czasu.

Weź pod uwagę, że nie tylko praktyka jest ważna, aby uzyskać prawo jazdy. Szkoły nauki jazdy organizują też wykłady teoretyczne, na którym kursanci zdobywają niezbędną wiedzę do zdania egzaminu teoretycznego. Warto, by wybrana szkoła oferowała wykłady w opcji weekendowej albo online.

Jazdy doszkalające Warszawa Mokotów

Jazdy praktyczne powinny odbywać się na placu manewrowym oraz na mieście. Niestety, najczęściej ten podstawowy pakiet nie jest wystarczający, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu. Najlepiej, jeśli wybrana szkoła nauki jazdy oferuje także dodatkowe jazdy na życzenie klienta. Jazdę dodatkową zawsze warto wykupić również wtedy, gdy od ukończenia kursu do terminu egzaminu pozostało sporo czasu. Jazda doszkalająca pozwoli przypomnieć sobie wszystkie manewry.

Dzień egzaminu

O ile w przypadku egzaminu teoretycznego pogoda ani pora dnia nie mają większego znaczenia, tak dla egzaminu praktycznego te czynniki są niezwykle ważne. Najlepiej umawiać się na egzamin praktyczny wczesnym rankiem, kiedy na ulicach nie ma jeszcze wzmożonego ruchu ani korków i można spokojnie zdać egzamin. Najgorszą porą są godziny szczytu oraz wieczór, który znacznie ogranicza widoczność na drodze.

Uwagę warto zwrócić też na warunki pogodowe. Zimą droga może być śliska, a początkujący kierowca nie zawsze poradzi sobie z gołoledzią. Co więcej, padający deszcz albo śnieg ogranicza widoczność, a biały puch może ukryć istotne znaki na drodze. Lepiej zdawać prawo jazdy wiosną albo latem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here