Dlaczego warto otworzyć własny biznes
fot.unsplash.com

Własny biznes to spore ryzyko, ale także i duża wolność i swoboda. Coraz więcej osób porzuca pracę na etacie na rzecz otwarcia własnej działalności gospodarczej. Czy to się opłaca? Czy warto otworzyć własny biznes? Tak! Dziś przedstawimy ci konkretne powody, dlaczego ta decyzja zmieni twoje życie na lepsze. 

Wolność, swoboda i niezależność

Pracując dla siebie, w swojej własnej firmie, nie musisz się nikomu tłumaczyć ze swoich decyzji, spóźnienia, wyjścia z pracy na chwilę w ciągu dnia czy wcześniejszego opuszczenia biura. Nie musisz nadrabiać godzin, prosić się o wolne, załatwiać L4 czy inne tego typu rzeczy. Robisz co chcesz. Zaspałeś? Nie ma problemu. Źle się czujesz? Nie ma problemu. Masz wizytę u lekarza o 12stej? Nie ma problemu. Rób co chcesz. Nikt nie będzie cię kontrolował. Możesz z powodzeniem oglądać TikToki w pracy, jeśli czas ci na to pozwala i nie musisz martwić się, że ktoś cię nakryje i okrzyczy.

Wolność, niezależność i swoboda to jeden z najczęstszych powodów dlaczego ludzie rezygnują z pracy na etacie. Nie ma nic gorszego niż beznadziejna atmosfera w pracy. Okropny przełożony do którego strach iść z jakąkolwiek prośbą o wolne, urlop czy zmianę godzin pracy. To odbija się nie tylko na naszej produktywności w pracy, ale także i na naszym życiu prywatnym, poza biurem.

Dlaczego warto otworzyć własny biznes
fot.unsplash.com

Możliwość powiększania kontaktów i zwiększenie dochodów

Praca na etacie jedyne co może ci zaoferować to awans, jednak do tego musisz mieć poza umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, także sporo szczęścia. Wiele ludzi na tym samym stanowisku pracuje przez wiele lat, a awans jest poza ich zasięgiem i nawet o tym nie marzą. Prowadząc własną firmę nie musisz się tym martwić, w końcu wyżej już nie awansujesz. Możesz za to poznać sporo ludzi, zwiększyć swoje kontakty, poparcie w branży itp.

Kolejnym aspektem są zarobki. Wraz z awansem, rosną zarobki. Tutaj, nie ma tej kwestii. To od ciebie zależy ile zarobisz i ile przychodów uzyska twoja firma. Te kwoty mogą być znacznie większe od tych, które uzyskujesz przy pracy na etacie, taki jest fakt.

Spełnianie marzeń

Wiele osób, jak już wyżej wspominaliśmy marzy o pracy na rzecz własnej działalności gospodarczej i ciężko się im dziwić. Jak sam widzisz, plusów prowadzenia własnej firmy jest naprawdę sporo i można by tak wymieniać i wymieniać bez końca. Prestiż, większe możliwości, swoboda, większe zarobki. Kto o tym nie marzy? Złap te marzenia i zacznij je spełniać to naprawdę nie jest tak trudne. Wymagać będzie od ciebie sporo pracy, ale uwierz nam – ta praca się popłaca.

Inwestycja w przyszłość

Istnieje wiele rodzajów inwestycji. Możesz inwestować w nieruchomości, w samochody lub w rozwój własnej firmy. Jest to zabezpieczenie na stare lata czy prezent od ciebie dla twoich dzieci. Taki prezent na pewno jest sporo warty, a fakt, że ktoś podtrzyma to, co ty budowałeś latami dla siebie i swojej rodziny, jest na pewno tego wart.

Dlaczego warto otworzyć własny biznes
fot.unsplash.com

Więcej czasu

Praca na etacie zazwyczaj wiąże się z tym, że spędzasz 8 godzin w biurze, a kolejną godzinę lub dwie w korkach czy w autobusie. Często jest tak, że swoje zadania na konkretny dzień wykonujesz w 4 godziny czy 6 i nie wiesz co zrobić. Przyznać się i dostać więcej pracy, mimo że twoja wypłata się nie zmieni czy przez pozostałe godziny udawać, że coś się robi i klikać w różne ikonki na pulpicie komputera? Praca na własnej działalności nie ma takich minusów. Jest to niejako praca na akord. Musisz wykonać x określonych czynności. Od ciebie zależy jak szybko się z nimi uporasz.

Większe możliwości kredytowe

Aby wziąć kredyt na mieszkanie i zrezygnować z wynajmu, musisz nie tylko mieć umowę o pracę, na czas nieokreślony, ale także i sporą kwotę na tej umowie. Podobnie jest z kupnem samochodu czy czegokolwiek innego na raty. Przy własnej działalności jest nieco prościej. Możesz samochód wziąć w końcu w leasing i spłacać go co miesiąc, a potem wykupić. Możesz wziąć kredyt na firmę. Możliwości jest naprawdę sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here