Ile kosztuje marketing sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Stworzenie własnego sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Wcale nie jest to proste zadanie, a przede wszystkim potrafi być bardzo kosztowne. Jeśli chcesz się tym zająć musisz wiedzieć ile to wszystko kosztuje, jak się do tego zabrać i najważniejsze jak to wypromować. Marketing choć jest bardzo ważny, wcale nie jest tani, jednak jest to inwestycja. Im lepszy marketing, tym większa liczba klientów, więcej zamówień i większe zarobki. Ile to wszystko kosztuje? Odpowiadamy! 

Jak stworzyć i jak promować swój sklep internetowy?

Sklep internetowy możesz zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług kogoś, kto się na tym zna. Stworzenie tego od podstaw na laptopie leżąc pod kocem jest możliwe, jednak z pewnością spotka cię przy tym sporo nerwów, stresu, irytacji i masa pracy. Myślisz, że już skończyłeś, a tu bum – coś się popsuło i już nie działa. Gdzie możesz założyć darmowy sklep internetowy? Spróbuj stron takich jak np.:

  • www.sellingo.pl
  • www.sky-shop.pl
  • pl.wix.com/sklep_online/szablony
  • www.home.pl/

A gdzie znaleźć specjalistę do wykonania takiego zadania?

  • www.useme.eu
  • Facebook (a konkretniej grupy na Facebooku)
  • www.oferia.pl
  • www.olx.pl

Jak promować sklep internetowy i jego ofertę? Marketing to kluczowa sprawa, abyś odniósł sukces w prowadzeniu własnego sklepu internetowego. Poza sklepem warto także posiadać własny fan page na Facebooku oraz promować swoje produkty za pomocą promocji, kodów zniżkowych, gratisów dla stałych klientów itp. Możliwości masz naprawdę sporo. Sam fakt tego, że zamówienia pakujesz w sposób ekologiczny, może być dobrą promocją.

Ile kosztuje marketing sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Pozycjonowanie sklepu w Google

Za pozycjonowanie zazwyczaj płaci się w formie abonamentu miesięcznego. To, ile finalnie zapłacisz zależne jest od zakresu zadań, które firma, zatrudniona przez ciebie, ma wykonać. Ceny zaczynają się już od 800 złotych w skali miesiąca, a kończyć się mogą nawet na kwotach wyższych niż 6000 złotych na miesiąc. Warto także zaznaczyć, ze na efekty pozycjonowania zazwyczaj należy poczekać kilka miesięcy, jednak jeśli po paru następnych miesiącach, zrezygnujesz z pozycjonowania, wciąż będzie ono spełniało swoją funkcję przez jakiś czas.

Reklama Google Ads

Koszt reklamy w Google Ads w dużej mierze zależy od tego jaką mamy wysokość budżetu. Może to zarówno być 350 złotych, jak i kilka tysięcy w skali miesiąca. Decyzja finalna należy do ciebie. Warto to dopasować nie tylko do swojego budżetu, ale także i zapotrzebowania.

Reklama na Facebooku i Instagramie

Fan page na Facebooku możesz prowadzić samodzielnie, zatrudnić do tego kilka osób lub jedną. Ceny za prowadzenie fan page na Facebooku zaczynają się już od 350 złotych w skali miesiąca, jednak im niższy budżet, tym niższy zakres pracy specjalisty ds. social media. Kolejny aspekt to promowanie bezpośrednie danego posta czy zdjęcia. Facebook czy Instagram daje ci taką możliwość. Ile kosztuje promowanie posta na Instagramie? Ceny zaczynają się już od 10-20 złotych za jeden dzień. Ile kosztuje promowanie posta na Facebooku? Reklamę na Facebooku można mieć już od 5 złotych za dzień, jednak równie dobrze możesz za nią zapłacić i 10 tysięcy złotych. Koszt pojedynczego posta to od 10 do nawet 100 złotych, w zależności od tego, czy osoba ma przygotować także grafikę i napisać dłuższy tekst. Wybór należy do ciebie.

Ile kosztuje marketing sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Copywriting

Copywriting to świetna metoda promocji swojego sklepu internetowego czy strony internetowej. Tutaj, podobnie jak w przypadku prowadzenia social media, kwota, jaką zapłacisz zależna jest od zakresu zadań (w tym wypadku najczęściej długości tekstu, czyli znaków ze spacjami), ale także i od jakości. Artykuły blogowe, które mają zachęcić czytelników do śledzenia twojej strony to koszt od 10 do 50 złotych za 1000 znaków ze spacjami. Teksty zapleczowe to teksty służące, do „zapełnienia” strony i wynoszą one od 3 do 18 złotych netto za 1000 znaków ze spacjami. Opisy produktów czy kategorii to koszt od 8 do 30 złotych za 1000 znaków ze spacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here