Jak urządzić mieszkanie pod wynajem
fot.unsplash.com

Wynajmowanie mieszkania może wydawać się prostym sposobem na wygenerowanie dodatkowego dochodu, jednak w rzeczywistości wiąże się z dużym ryzykiem i odpowiedzialnością. Zakupione mieszkanie należy odnowić lub nawet całkowicie wyremontować, jednak wiele osób nie wie jednak jak urządzić mieszkanie w taki sposób, aby zachęcić potencjalnych klientów

Ściany powinny mieć jasny i neutralny kolor

Ściany w jasnych i neutralnych kolorach pasują do niemal każdego wyposażenia wnętrz i najprawdopodobniej będą odpowiadały potencjalnemu klientowi. Dodatkowo, ściany o jasnych kolorach najłatwiej odnowić, dają one wrażenie schludności i optycznie powiększają pomieszczenie. Nie oznacza to, jednak że wszystkie ściany powinny być białe, a wręcz przeciwnie, biel może zniechęcić niektórych najemców np. rodziny z dziećmi. Berze i szarości są równie dobry rozwiązaniem.

Nie oszczędzaj na jakości

Ważne jest, aby całe wyposażenie mieszkania było wytrzymałe i nie wymagało ciągłych napraw. Wiąże się to z dużymi kosztami początkowymi, jednak ostatecznie może nawet pomóc ci zaoszczędzić, ponieważ takie sprzęty będą służyć lata i nie będą wymagały częstej wymiany. Co więcej,  jeśli potencjalni klienci zorientuje się, że wyposażenie mieszkania jest niskiej jakości i będzie wymagało naprawy, to najprawdopodobniej nie zdecydują się na jego wynajęcie. Nie powinieneś wykraczać poza ustalony przez siebie budżet, ale nadmierna oszczędność może prowadzić do strat. Jeżeli zależy ci na niskiej cenie, poszukaj używanych mebli. Skompletowanie całego wyposażenia z używanych i niezniszczonych mebli może zająć trochę czasu, ale pomoże ci zaoszczędzić. Zadbaj również ot o, aby ściany, sufit i podłogi były równe, ponieważ nadaje to pomieszczeniu schludnego wyglądu.

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem
fot.unsplash.com

Wnętrze powinno być neutralne i funkcjonalne

Meble, tak samo jak ściany, powinny być neutralne, aby nie zniechęciły potencjalnych najemców. Niestety twoja wizja artystyczna i gusta nie mają tu większego znaczenia i nie powinny mieć wpływu na wygląd mieszkania. Prostota jest najważniejsza. Dużo mebli, krzykliwe ozdoby, czy intensywne kolory mogą utrudnić znalezienie najemcy. Nie powinieneś też podążać za trendami, ponieważ one szybko się zmieniają i za kilka lat mieszkanie może wymagać całkowitego remontu. Unikaj rozwiązań, które wyglądają na tanie np. gumolit oraz takich, które łatwo się brudzą np. dywany. Wygląd to jednak nie wszystko. Mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, oznacza to, że powinno m.in.:

  • być łatwe do czyszczenia,
  • posiadać wiele pojemnych szafek i szuflad,
  • posiadać wygodne łóżko,
  • posiadać lodówkę, kuchenkę, prysznic, umywalki  itp.,
  • posiadać miejsca do siedzenia takie jak np.  kanapa czy fotele.

Dobrze zagospodaruj miejsce. Nawet małe mieszkanie można urządzić tak, aby posiadało wszystkie podstawowe meble i urządzenia, a przy tym nie wydawał się zatłoczone. Weź też pod uwagę to dla kogo urządzasz dane mieszkanie. Studenci będą mieli inne potrzeby i wymagania niż rodzina z dziećmi, a więc będą szukali innych rodzajów mieszkań.

Zadbaj o przyjemną atmosferę

Potencjalny klient powinien być w stanie poczuć się w nowym mieszkaniu jak w domu. Mogą w tym pomóc drobne dodatki i ozdoby, który tworzą przyjemną i zachęcającą atmosferę. Kwiatki, magazyny, poduszki, czy obrazki na ścianach to dobry i tani sposób, aby sprawić, że mieszkanie jest bardziej atrakcyjne. W znalezieniu klientów może pomóc również zapewnienie części wyposażenia takiego jak kubki, talerze, czy sztućce. 

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem
fot.unsplash.com

Upewnij się, że instalacje działają poprawnie

Przed wynajęciem mieszkania należy upewnić się, że wszystkie instalacje działają dobrze i nie wymagają naprawy lub wymiany.  Klient może nie zdawać sobie sprawy, że stanu rur czy gniazdek elektrycznych kiedy decyduje się na wynajem, jednak jeśli instalacje zaczną się psuć niedługo po wprowadzeniu się najemcy lub okażą się być niebezpieczne, może przysporzyć ci to wiele problemów, których z łatwością mógłbyś uniknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here