Koszty założenia sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Chcesz założyć własny sklep internetowy? Zacznij od pomysłu na biznes i na to co będziesz sprzedawać, później przystąp do pomysłu na samą stronę internetową. Dobierz kolorystykę, która ci się podoba, wymyśl odpowiednią nazwę, a na sam koniec zatrudnij specjalistę, który tę stronę internetową wykona. Ile kosztuje taka usługa? Ile pieniędzy powinieneś przeznaczyć na to? Odpowiadamy! 

Koszty założenia sklepu internetowego

Ten artykuł to przede wszystkim dużo liczb, kosztów i innych informacji o których nie wolno ci zapominać. To, ile finalnie wydasz na założenie sklepu internetowego oraz prowadzenie go, zależne jest już od ciebie. Możesz zatrudnić specjalistę do każdego z zadań lub część z nich wykonać samodzielnie i tym samym zaoszczędzić. Ile więc wydasz?

Jaki jest koszt opłacenia domeny?

Najważniejsza jest domena, czyli nazwa twojego sklepu internetowego, a raczej link. Z pewnością końcówka typu „.blogspot.pl” czy „.wix.pl” nie jest atrakcyjna, zdecydowanie lepszą opcją jest samo „.pl” lub „.com”. Pierwszy rok często jest płatny i albo nie płaci się za niego wcale albo jest to kwestia kilku złotych. Upewnij się jednak, że dobrze przeczytasz regulamin, często pierwszy rok jest za darmo, ale po tym czasie, aby odnowić domenę, musisz zapłacić kolosalną kwotę.

Koszty założenia sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Jaki jest koszt opłacenia hostingu?

Czas na hosting, czyli serwer. Nie wybieraj tego najtańszego, ponieważ duży ruch na twojej stronie czy wielu kupujących, doprowadzi do klęski i wielu problemów. Zakres cen hostingu dla sklepu to nawet od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Jaki jest koszt opłacenia platformy e-commerce?

Platforma e-commerce to oprogramowanie, które pomoże ci sprzedawać swoje produkty. Koszt kompleksowego narzędzia do sprzedaży online, jakim jest Sky-Shop.pl rozpoczyna się już od 99 zł miesięcznie. W takim abonamencie otrzymujesz np. gotowy do uruchomienia sklep, integrację z Allegro, integrację z hurtowniami, bramkami płatniczymi, kurierami, porównywarkami cen, stały rozwój i dostosowanie oprogramowania na rynku i nieograniczone wsparcie techniczne.

Regulamin sklepu internetowego

Sklep powinien mieć regulamin, który będzie chronił zarówno ciebie, jak i twoich klientów. Regulamin powinien być zgodny z Ustawą o prawach konsumenta. Najlepiej w tym celu udać się do prawnika. Koszt takiej wizyty to około 200-300 złotych.

Aukcje – ile to kosztuje?

Czas na dodanie produktów, stworzenie dla nich opisu, zdjęć oraz dodanie opisów kategorii. Tutaj możesz teoretycznie wszystko zrobić sam lub skorzystać z usług profesjonalistów czy freelancerów.

Ile kosztują opisy dla sklepu internetowego?

Opisy są potrzebne, aby klient wiedział co konkretnie kupuje lub w jaką kategorię wchodzi. Wcale nie jest to tak nieznaczące, jak mogłoby się z początku wydawać. Profesjonalny copywriter za opisy produktów i kategorii weźmie od 8 do 30 złotych netto za 1000 znaków ze spacjami.

Koszty założenia sklepu internetowego
fot.unsplash.com

Zdjęcia do sklepu internetowego

Zdjęcia produktów, czyli fotografia produktowa to od 18 złotych za sztukę, wiele zależy także od ilości jaką zamawiasz. Czasem przy ilościach hurtowych czy po prostu większych, możesz liczyć na rabat, choć zależy to indywidualnie od fotografa.

Wystawianie aukcji

Wystawianie aukcji na Allegro, jak i bezpośrednio na twój sklep internetowy to koszt od 2,99 złotych za jedną aukcję. Osoba zajmująca się tym, umieszcza podesłane przez ciebie zdjęcia i opisy, a także i inne niezbędne informacje.

Tak więc można stwierdzić, że koszt wystawienia jednego produktu to od 28,99 jeśli opis ma tylko 1000 znaków ze spacjami, a produkt ma jedno zdjęcie. Jeśli masz więc do wystawienia np. 1000 produktów według tych wytycznych, musisz za to zapłacić około 28 990 złotych. Oczywiście możesz to zrobić samodzielnie. Możesz także mieć zgodę producenta na używanie jego zdjęć i opisów, wtedy odpadają ci koszta copywritera i fotografa i za 1000 produktów, zapłacisz jedynie 2 990 złotych za wystawienie produktów. Wybór należy do ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here