Jak tanio wyremontować mieszkanie
fot.unplash.com

Remont mieszkania czy to pod wynajem czy dla siebie to nie lada wyzwanie, a przede wszystkim bardzo kosztowne. Wykończenie mieszkania potrafi kosztować kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy. Co zrobić jeśli nie masz na to funduszy? Czy od razu musisz brać kredyt? Nie! Mamy dla ciebie kilka prostych rozwiązań, które pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę sporo gotówki! Pisaliśmy już o tym, jak tanio umeblować mieszkanie, teraz czas na remont! Gotowy? No to zaczynajmy!

Stare podłogi kontra panele – co jest tańsze?

Masz w mieszkaniu stare drewniane podłogi? Nie pozbywaj się ich na rzecz najtańszych paneli, zamiast tego wycyklinuj je lub połóż gumolit. Naprawdę stare podłogi mogą wyglądać pięknie, a na dodatek będą znacznie trwalsze co świetnie sprawdzi się, jeśli masz w domu małe brzdące czy futrzaste zwierzaki, które biegają, drapią, brudzą i rzucają klockami przez pół salonu.

Puszki z farbą to teraz twoi najlepsi przyjaciele

Odmalowanie ścian to kilka godzin roboty, niewiele pieniędzy, a efekt jest piorunujący. Stare, babcine wnętrza mają często ściany w przeróżnych kolorach żółci, zieleni itp. Wystarczy wiadro białej farby, a twoje mieszkanie całkowicie się odmieni. Świetną opcją jest także tapeta w jasnych kolorach. Obecnie bardzo modne są tapety w cegiełki (zarówno te białe, jak i standardowo – pomarańczowe), tapety we wzór drewna czy inne tapety z jasnymi, niekrzykliwymi wzorami.

Jak tanio wyremontować mieszkanie
fot.unsplash.com

Co zrobić ze starą boazerią?

Na starych mieszkaniach często spotykamy się także z jeszcze jedną zmorą, jaką jest boazeria. Często jest ona wszędzie, absolutnie wszędzie. Najczęstszym zjawiskiem jest jednak boazeria w przedpokoju od podłogi, aż po sufit. Co z nią zrobić? Zrywać? Aż strach myśleć co jest pod nią, prawda? Zerwanie boazerii wiąże się z naciągnięciem na nowo gładzi na ściany i to w przypadku w którym ściana pod boazerią jest w miarę prosta i nieuszkodzona. To oczywiście najlepszy scenariusz, o tym najgorszym nawet nie chcey myśleć. Nie musisz jej od razu zrywać. Podobnie jak w przypadku ścian, odrobina farby całkowicie zmieni wygląd twojego przedpokoju. Tutaj również zdecyduj się na biały albo inny jasny kolor.

Remont łazienki czy kuchni

Farba odmieni wszystko! Nie tylko ściany czy boazerie, ale i stare meble, sprzęty, wygląd pomieszczeń. Masz w łazience pomarańczowe kafelki? Podłoga w twojej kuchni jest zielona? Farba, farba i jeszcze raz farba! Wbrew pozorom malowanie kafelek wcale nie jest trudne, a efekt jest bardzo ładny i przede wszystkim długotrwały. Oczywiście nie będzie to tak trwałe jak nowe kafelki ale na kilka czy kilkanaście lat spokojnie wystarczy. Za pomocą farby możesz także przemalować wannę, prysznic, toaletę czy umywalkę. To z pewnością polecamy jeśli sprzęty te są na tyle stare, że zdążyły już zżółknieć.

Tyle ile możesz, zrób sam

Z pewnością ekipa remontowa nie kosztuje mało, dlatego tyle ile jesteś w stanie zrobić samodzielnie, tyle zrób. Oczywiście weź pod uwagę zdrowy rozsądek. Nie bierz się za elektrykę, jeśli z zawodu jesteś piekarzem i twój jedyny kontakt z elektryką to podpinanie żelazka do kontaktu. To mogłoby się skończyć tragicznie. Co zrobić jeśli nie znasz się na czymś, a potrzebujesz taniego fachowca?

Jak tanio wyremontować mieszkanie
fot.unsplash.com

Fixly.pl – wybierz najlepszego spośród 132 603 wykonawców!

Tak, dobrze widzisz, platforma Fixly.pl ma aż 132 603 wykonawców. Fixly to nic innego jak aplikacja lub strona internetowa na której możesz poszukać kogoś, kto wykona za ciebie drobne lub duże prace remontowe. Wystarczy, że określisz co masz do zrobienia, możesz także wrzucić zdjęcia poglądowe, oznaczysz miasto i zakres prac, jakie cię interesują, a  fachowcy zgłoszą się do ciebie sami.  Dostaniesz od razu wycenę, proponowany termin wykonania pracy, a klikając na profil potencjalnego wykonawcy zobaczysz jego opinie. W ten sposób upewnisz się także, że nie wyrzucasz pieniędzy w błoto i wiesz, że masz do czynienia z profesjonalnym fachowcem, a nie ekipą, która ucieknie od razu po zabraniu zaliczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here